Drammofon OÜ. Treening
D R A M M O F O N

 

EFEKTIIVNE TREENING

 

Negatiiv-positiivne treening

 

Kui enamik koolitusi (n. klikkerkoolitus) põhineb ignoreerimisel ja premeerimisel, siis elektrikoolitustreeningul on lisaks võimalik kasutada “negatiivset” meetodit. Jälgida tuleb reeglit: treenida madala, karistada tugeva astmega. Treeningul kasutatakse sageli ka kasvavat impulssi.

 

I Jooksu peatamine

Kasutatakse tugevamat impulssi kui treenimisel. Selle meetodiga saab peatada näiteks koeri, kes ründavad teisi koeri või jahikoeri, kes on üles võtnud vale jälje. Eeldab jooksvat koera. Eeldab samuti, et koer saab aru käsust. Kui ei ole käsku, siis toimib 95%, 5% koeri ei pruugi aru saada.

 

II Õpetamine koos mehaanilise käsuga

Treenitakse klassikaliste meetoditega ja kasutatakse lisaks impulssi. Alustada võib juba 2,5-3 kuuselt. Kuid esimesed 3 kuud ilma impulssi kasutamata. Kõigepealt harjutatakse koer kaelarihmaga. Koer peab aru saama käskudest, armastama kaelarihma ja pulti. Hea oleks, kui pult oleks kogu treeningu vältel käes ning kaelarihm koeral kaelas. Alguses õpetatakse koerale selgeks käsud, mis võivad olla nii verbaalsed kui ka mitteverbaalsed. Viimased on koera jaoks isegi tugevamad. Seejärel käsud vähenevad ning hiljem toimub kindlustamine – käske ei ole, kuid impulss on tugevam varasemast. Näiteks klikkertreeningul ei ole selline kindlustamine võimalik.

 

III Kohene vältimistreening

Impuss jätkub kuni koer täidab soovitud käsu. Kui koer jõuab soovitud tulemuseni (näiteks leides rohu seest palli ning tuues selle teile), lõppeb ka impulss ning koer seostab selle lõppemise oma tegevusega. Impulsina kasutatakse madalaimat astet, mida koer tunneb ja mis on piisav segamaks koera. Kindlasti peab koer aru saama, mida talt nõutakse. Efektiivsuse maksimeerimiseks kasutatakse ülesande täitmisel ka lisatasu (maius).

 

Tooted

 

 TootedSaada meile oma küsimusedTelli siit !Suvepakkumised !Toodete kasutusjuhendid


Copyright © Drammofon 2005
Drammofon OÜ   Tel. +372 56 641136   Fax +372 6741988    sales@drammofon.ee